PRODUKT

Dlaczego warto stosować podłoża ze słomy?

Naturalność - ściółka produkowana jest ze słomy pozyskanej z lokalnych gospodarstw rolnych, bez jakichkolwiek dodatków i spoiw.

Doskonała wchłanialność - dzięki swojej strukturze, ściółka pochłania do 400% swojej objętości. Dodatkowo neutralizuje nieprzyjemne zapachy.

Mała pylistość - w trakcie produkcji naszą ściółkę poddajemy procesom odpylania, dzięki czemu jest niemal wolna od pyłu.

Higieniczność - w niewielkich ilościach ściółkę słomianą można usuwać drogą sanitarną.

Optymalny kształt - podział na granulat i żwirek jest odpowiednio dostosowany do potrzeb małych zwierząt domowych. W przypadku żwirku, dzięki jego drobniejszej strukturze jest on delikatniejszy dla łapek Twojego pupila.

Bezpieczeństwo - brak bakterii, grzybów i pleśni. Dzięki temu ściółka jest hipoalergiczna.

Rzadsza wymiana ściółki - nie zbryla się. Szybko chłonie płyny, zwiększając swoją objętość rozpada się. Pozwala to na wymianę miejscową, a nie całości ściółki.

Biodegradowalność - zużytą ściółkę można z powodzeniem kompostować lub użyć jako naturalny nawóz. W przeciwieństwie do granulatu drewnianego nie zakwasza gleby.

Przeznaczenie - nasze ściółki są idealne dla wszystkich zwierząt domowych takich jak: koty, króliki, szynszyla, ptaki, świnki morskie, chomiki, fretki, żółwie, etc.

NOWOŚĆ - GRANULAT I ŻWIREK Z DODATKIEM ZIÓŁ

Podczas wrześniowych targów Pet Fair, na których byliśmy wystawcami, miała miejsce Premiera nowego podłoża „Z DODATKIEM ZIÓŁ”.

Najważniejszą ideą we wprowadzeniu nowego produktu było danie możliwości zakupu Klientom podłoża, które jako pierwsze w Polsce będzie wspomagało kondycję dróg oddechowych u zwierząt. Jest to naturalna inhalacja dla zwierząt przebywających na ściółce z dodatkiem ziół. Zapach jest przyjemny dla ludzi i nie odstraszający zwierzęta. Można w nim wyczuć miętę, eukaliptus i inne zioła. Nowość spotkała się z niebywałym zainteresowaniem. Wszyscy, którzy mieli możliwość jego powąchania byli pod wrażeniem bardzo przyjemnego zapachu, ale pozostaniu przy naturalnych składnikach ściółki. Okazało się również, że zastosowanie dodatku z ziół wpłynęło jeszcze bardziej na absorbowanie nieprzyjemnych zapachów.

granulat ze słomy z dodatkiem ziół

GRANULAT ZE SŁOMY Z DODATKIEM ZIÓŁ

żwirek ze słomy z dodatkiem ziół

ŻWIREK ZE SŁOMY Z DODATKIEM ZIÓŁgranulat ze słomy

GRANULAT ZE SŁOMY

Ma kształt wałeczków o średnicy 8mm i długości 0,5-2cm. Polecany dla małych zwierząt domowych: królik, szynszyla, świnka morska, chomik, etc.

żwirek ze słomy

ŻWIREK ZE SŁOMY

Ma postać rozkruszonego granulatu i jest od niego lżejszy. Bardziej delikatny, stąd rekomendowany dla kotów przez doświadczonych hodowców.