ŚCIÓŁKA DLA ZWIERZĄT DOMOWYCH

Żwirek i granulat ze słomy to naturalna i ekologiczna ściółka dla zwierząt domowych (kotów, świnek morskich, królików, chomików, papug, ptaków, fretek, szczurów, myszy, wiewiórek, szynszyli, żółwi, etc.)

Jest to absolutna nowość na polskim rynku zoologicznym.

Nasza ściółka powstaje ze słomy pozyskanej z lokalnych gospodarstw rolnych, dlatego mamy w pełni kontrolę nad jej jakością. Nowoczesne rozwiązania technologiczne zastosowane podczas termicznej obróbki ściółki, pozbawiają ją szkodliwych dla zdrowia zwierząt bakterii, grzybów, pleśni oraz innych czynników chorobotwórczych. Poddajemy ją również procesowi odpylania, w którym usuwane są drobne zanieczyszczenia takie jak kurz, piach czy pył, dzięki czemu nie podrażnia oczu i nozdrzy zwierząt. Niska wilgotność ściółki słomianej wpływa na wysoką wchłanialność płynów i neutralizację nieprzyjemnych zapachów. Dzięki swojej biodegradowalności zużytą ściółkę słomianą można z powodzeniem kompostować lub użyć jako naturalny nawóz - nie zakwasza gleby. Podstawową zaletą naszego podłoża jest jego naturalny skład bez dodatków chemicznych i spoiw, dzięki czemu jest antyalergiczny i czysty mikro-biologicznie, potwierdzają to regularne badania w Weterynaryjnym Laboratorium Diagnostycznym. Podział na granulat i żwirek jest odpowiednio dostosowany do potrzeb małych zwierząt domowych. Granulat ma kształt wałeczków o średnicy 8mm i długości 0,5-2cm, natomiast żwirek ma postać rozkruszonego granulatu i jest od niego lżejszy. Jego drobniejsza struktura sprawia, że jest on bardzo delikatny dla łapek pupila. Nie przyczepia się do futerka, przez co nie roznosi się po mieszkaniu i nie zostawia śladów. W celu uzupełniania klatki lub kuwety wystarczy już 2cm naszej ściółki, naturalny słomiany kolor sprawia, że jest on przyjemny w doznaniach wizualnych. Żwirek i granulat dopasowany jest do potrzeb różnych zwierząt domowych. Dlatego występuje w dwóch granulacjach, tak aby każdy pupil czuł się dobrze w miejscu w którym spędza dużo czasu. Łatwość zastosowania oraz szybki i prosty sposób usuwania drogą sanitarną to kolejny plus naszego produktu. Obie ściółki występują w dwóch wielkościach opakowań : 8l i 18l. W trosce o Ekologię opakowania naszych produktów są wykonane z biodegradowalnego papieru.

Obecnie klient jest coraz bardziej świadomy. Zaczyna wymagać produktów, które będą spełniać wysokie wymagania zarówno jego jak i jego pupila. Dlatego VELTI stworzyła produkty, zapewniające komfort i bezpieczeństwo zwierzętom oraz ich właścicielom, które we wrześniu 2016 roku zostały nagrodzone na największych w Polsce targach zoologicznych Zoo Botanica w kategorii Innowacyjny Produkt Zoologiczny.

 

DLACZEGO?

Firma Velti Sp. z o.o. jest pierwszym w Polsce producentem ściółki słomianej dla zwierząt hodowlanych. Dzięki doświadczeniu zdobytemu na wymagających rynkach zachodnich udało nam się stworzyć najlepszy produkt dla zwierząt domowych jakim jest granulat i żwirek ze słomy.

Podstawową zaletą naszego produktu jest jego naturalny skład bez dodatków chemicznych i spoiw, dzięki czemu jest antyalergiczny i czysty mikro-biologicznie. Potwierdzają to regularne badania w Weterynaryjnym Laboratorium Diagnostycznym.

ŚCIÓŁKA SŁOMIANA – WŁAŚCIWOŚCI

Korzystne właściwości ściółek słomianych dla zwierząt domowych to przede wszystkim: