ŚCIÓŁKA, PELLET ZE SŁOMY DLA KONI

Odpowiednie warunki hodowlane dla konia to podstawowy czynnik, który sprawia, że zwierzę czuje się bezpieczne i zdrowo się rozwija. Jednym z ważniejszych elementów zapewniających właściwy chów jest zastosowanie dobrej ściółki. Wytwarzany na bazie słomy pellet dla koni, pozwala na przygotowanie zwierzęciu komfortowych warunków w boksie.

Pellet ze słomy dla koni jest higieniczny i charakteryzuje się wysoką higroskopijnością, dzięki czemu doskonale pochłania wilgoć, mocz oraz nieprzyjemne zapachy. Zastosowanie pelletu ze słomy dla koni wpływa na bezpieczeństwo zwierzęcia, ponieważ tworzy wygodną, antypoślizgową powierzchnię, która gwarantuje komfort, a do tego nie wytwarza szkodliwych fenoli. Kolejnym plusem słomianej ściółki dla koni są jej właściwości termoizolacyjne. Dodatkowo, pellet dla koni jest ekologiczny i świetnie nadaje się do wykorzystania jako nawóz organiczny.

Oferowane przez nas ściółki są najlepszej jakości, wyprodukowane zostały z wyselekcjonowanej słomy. Cechuje je wyjątkowa chłonność dzięki czemu utrzymanie czystości staje się dużo łatwiejsze, a kopyta nie są narażone na kontakt z nadmiarem wilgoci, co między innymi pozytywnie wpływa na jakość rogu i ułatwia pielęgnację zwierząt ze skłonnością do infekcji strzałek. Redukcja oparów amoniaku w powietrzu działa korzystnie na drogi oddechowe i komfort przebywania w stajni. Pellet ze słomy jest pozbawiony alergenów, co czyni go alternatywą dla koni mających problemy oddechowe, na przykład RAO, czy cierpiących z powodu alergii.

Doskonale sprawdzają się stosowane zarówno w stajni, jak i w boksach przenośnych, na zawodach i w środkach transportu. Są niezwykle wydajne przez co możliwe jest ograniczenie zużycia ściółki, a tym samym redukcja usuwanego obornika. Wygodne pakowanie w workach 15kg ułatwia transport i przechowywanie.

Proponowane ściółki są całkowicie bezpieczne dla środowiska, wygodne dla obsługi stajni i komfortowe dla konia, zapewniając mu nie tylko wygodne posłanie.