PRODUKT

Dlaczego warto stosować granulat ze słomy dla zwierząt?

Naturalność – granulat produkowany jest ze słomy pozyskanej z lokalnych gospodarstw rolnych, bez jakichkolwiek dodatków i spoiw.

Doskonała wchłanialność (do 400%) – dzięki bardzo niskiej wilgotności (do 10%), dodatkowo absorbuje zapach i opary amoniaku – redukuje nieprzyjemną woń oraz nie powoduje odparzeń.

Mała pylistość – dzięki usunięciu ze słomy drobnych zanieczyszczeń przed rozpoczęciem procesu produkcji, granulat jest niemal wolny od pyłu.

Higieniczność – w procesie produkcji granulat zostaje pozbawiony bakterii, grzybów, pleśni, szkodników i innych potencjalnych czynników chorobotwórczych (chroni przed rozprzestrzenianiem chorób, nie powoduje alergii).

Optymalny kształt – rozdrobnienie granulatu jest dostosowane do potrzeb małych zwierząt, a brak ostrych krawędzi minimalizuje ryzyko urazów.

Mniejsze straty inwentarza – brak pyłu i niepożądanych mikroorganizmów (mniej chorób) oraz mniejsze ryzyko infekcji (mniej odparzeń i skaleczeń mechanicznych) przekładają się na mniejszą umieralność drobiu i wpływają pozytywnie na dobrostan zwierząt.

Wysokiej jakości nawóz – zużyty granulat poddaje się szybkiemu procesowi kompostowania i może być z powodzeniem stosowany jako nawóz organiczny (wolny od zarodników chwastów, szybko rozkładający się w glebie) oraz jako substrat do biogazowni.

Regularne dostawy – granulat może być dostarczany w dowolnym momencie, niezależnie od pory roku (nie wymaga robienia zapasów i magazynowania większych ilości).

Rzadsza wymiana ściółki – granulat pozwala zmniejszyć ilość odpadów w gospodarstwie (redukcja obornika nawet o 50%) oraz ograniczyć koszty częstych wymian podłoża.

Redukcja kosztów towarzyszących – granulat jest gotowy do użycia (nie wymaga przygotowania – rozdrobnienia, jak słoma), jest mniej pracochłonny (redukuje czas sprzątania oraz usuwania nieczystości), umożliwia zmniejszenie powierzchni magazynowej.

podściółka dla zwierząt hodowlanych
ściółka dla zwierząt